Andrzejki

OCT

21

3198

Andrzejki

 

Jak co roku, na koniec listopada impreza Andrzejkowa to kolejna okazja do spotkań w gronie najbliższych. To również okazja do świętowania imienin Andrzeja oraz zabaw  i wróżb. Wieczór andrzejkowy obchodzi się tradycyjnie w nocy z 29 na 30 listopada i jest to ostatni moment na huczne zabawy przed rozpoczynającym się adwentem.

Andrzejki – historia 

 

W przeszłości wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i zarezerwowane były wyłącznie dla panien. Kawalerowie mieli wówczas swoje oddzielne święto – katarzynki. Początkowo wróżby andrzejkowe, odprawiane w odosobnieniu, traktowano bardzo poważnie. Dopiero w późniejszych czasach wróżby organizowano w większym towarzystwie w formie niezobowiązujących zabaw dla dziewcząt jak i chłopców. 

Wróżby andrzejkowe najprawdopodobniej pochodzą ze starożytnej Grecji – imię Andrzej pochodzi od greckich słów andros co oznacza męża, mężczyznę. 

Andrzejki - miejsca i data 

 

26 listopada, w sobotę, w Pałacu odbędzie się wyjątkowa impreza Andrzejkowa. To będzie prawdziwy powrót do zabawy w klimacie jesiennych wróżb, smakołyków i tańców! Doskonała muzyka, tajemnicza wróżka i niezapomniany klimat – właśnie tak planujemy spędzić ten wieczór. 

Andrzejki - atrakcje 

 

Wizyta tajemniczej wróżki, lanie wosku, wróżby, muzyka, wyśmienite menu i niezapomniana atmosfera – to będą andrzejki w pałacowym klimacie!

Andrzejki – szczegóły organizacyjne 

 

Impreza andrzejkowa rozpocznie się o godzinie 19:00 i zakończy się o godzinie 2:00 w nocy. 

Cennik: 

Bilet wstępu* – 10,00 PLN/osoba

Menu – 120,00 PLN/osoba

 

*zakup biletu jest możliwy wyłącznie w opcji z menu

 

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 52 30 27 001

Bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czekamy na Ciebie w „Pałacowej”!

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania..